Kredi kartı bilgileriniz karadane.com sitesinde kayıtlı tutulmaz. Bilgiler 128 bit SSL şifreleme ile bize, ardından onaylanmak üzere bankaya ulaşır. Kredi kart bilgileriniz sitemizde kayıtlı tutulmadığından, bilgiler başkaları tarafından görülmesi ve ele geçirmesi mümkün değildir.

karadane.com alışveriş sitesinde kullanmış olduğunuz kişisel bilgileriniz (ad soyad, email gibi) başka kişi ve kuruluşlarla paylaşılmaz.

Üye olurken verdiğiniz bilgilere sadece siz ulaşabilir, değiştirebilir ya da silebilirsiniz. karadane.com sitesine kayıt olmak için kullanılan bilgiler yalnız kendi analizlerimiz için kullanılır.

karadane.com  alışveriş sitesinde kullanılan tüm grafik, yazı ve resimlerin kullanım hakkı karadane.com sitesine ait olup, izinsiz kullanım halinde her türlü yasal hakkını saklı tutar.

karadane.com sitesi üzerinde farklı web sitelerinin linkleri olabilir. Karadane.com tarafından verilen güvenceler yalnız site içinde geçerlidir, bağlantılı olan ya da olmayan diğer siteleri kapsamaz.

karadane.com sitesi üyelik şartlarına uymayan ya da etik davranmayan kişilerin üyeliklerini iptal edebilir ya da dondurabilir.

karadane.com sitesi her türlü bilgiyi değiştirme hakkını saklı tutar.


Karadane, kullanıcıların kendisine karadane.com adlı web sitesi üzerinden elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgileri üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Karadane, kişisel bilgileri, üçüncü kişilere, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında paylaşmayacak, satmayacak veya kullandırmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi`nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için, Karadane gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
Web Sitesi vasıtasıyla Web Sitesi`ne üyelik sıfatların kazanılması için kullanıcıların kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) vermeleri gerekmektedir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılır. Karadene tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya web sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturmalarda ve araştırmalarında kullanılabilir.
Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. Karadane, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen durumlarda Karadane, işbu gizlilik politikası hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar;
a.  Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının;
b. Karadane`nin kullanıcılarla akdettiği sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmasının;
c. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
d.  Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

Karadane, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Karadane, kullanıcılar ve kullanıcıların Web Sitesi`ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, Web Sitesi`ni kaç kişinin kullandığını, bir kişinin Web Sitesi`ni hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya e-postasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Karadane, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman Web Sitesi`de yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Karadane` nin değişiklik yaptığı gizlilik politikası hükümleri Web Sitesi`nde yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.