Bebe Yağ 500ml Cam Şişe
Bebe Yağ 500ml Cam Şişe

Bebe Yağ 500ml Cam Şişe

Fiyat : ₺350,00(KDV Dahil)

Karadane Bebek Yağı henüz tam olgunlaşmadan dalından toplanan zeytinlerin toplandıktan sonra 24 saat içerisinde, 24 derecenin altında soğuk olarak sıkılması ile üretilir. Besin değeri çok yüksektir. E,A,D,K, Omega 3 ve Omega 6 vitaminleri, Polifenoller, Skualentripten açısından zengindir. Serbest Asitlik (Oleik asit cinsinden) max 0.2' dir. Bebeklerin katı besinlere geçiş sürecinde tamamlayıcı gıdadır. Özellikle pişiklerde etkili olup, gaz sancılarında karına ve ayak altına yapılan masaj ile bebeği rahatlatıcı etkisi vardır.

Doğası gereği çok sınırlı miktarda üretilebilmektedir.

Bebeklerin beslenmesinde en temel besin maddesi anne sütüdür. Bebeğin sindirim sistemine uygun olduğu gibi aynı zamanda büyümesi ve gelişmesi için de tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu nedenlerden dolayı bebeklerin ilk 6 ay temel besin maddesi anne sütü olmalıdır.  Ancak 6 aydan sonra bebekler büyüdüğü için anne sütü tek başına yeterli olmamaktadır. Ek gıdaya geçiş sürecinde seçilen besinlerin alerjen riski düşük ve bebeğin sindirimine uygun olması gerekmektedir. Bebeğe hazırlanan sebze yemekleri ve çorbalara 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı mutlaka ilave edilmelidir. Zeytinyağını kullanırken en önemli nokta yüksek ısıya maruz bırakılmamasıdır. Bu nedenle sebze ya da çorbanın altı kapatıldıktan sonra üzerine yağ eklenmeli ve sonrasında pişirilmeye devam edilmemelidir.  

Anne sütünden sonraki mucize

Yağ içeriğine bakıldığında zeytinyağı tekli doymamış yağ asidinden zengindir ve oleik asit içermektedir. 0-1 yaş arası bebeklerde sağlık zeminini oturtmak açısından çok önemlidir. Bu sebeple bebeğin beslenmesi en ideal şekilde yapılmalıdır. Bebeklerde belli aralıklarla kabızlık problemi de yaşanabilir. Zeytinyağı bu sorunu çözmede en iyi alternatif yöntemdir.

A, D, E ve K vitaminlerinin vücutta kullanılabilmesi, zeytinyağına bağlı

Besinlerle birlikte alınan yağ,sadece enerji verip sindirimi kolaylaştırmaz, aynı zamanda yağda eriyen vitaminlerin vücutta kullanımı için de gereklidir. A, D, E ve K vitaminleri yağda eridiklerinden, vücutta kullanılmaları için çok az da olsa yağa ihtiyaç vardır.  Örneğin; bebeğe havuç suyu verildiğinde içersindeki A vitamini yeterince emilemez. Bu havuç suyu yemekle veriliyorsa; yemekteki yağ, havuç suyundaki A vitaminin emilimi için yeterlidir. Ancak havuç suyu ara öğün olarak tek başına veriliyorsa, içerisine 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı eklenmelidir. Bu şekilde hem sindirimi kolaylaştırır hem de A vitamini vücutta daha kolay aktif hale geçer. Bu örnekler A vitamini içeren kayısı, brokoli, kabak, ıspanak, sarımsak, kırmızıbiber, hayvan karaciğeri için de geçerlidir.

D vitamini çocukların büyüme ve gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Kasları korur, kemik ve dişlerin gelişmesi için de gereklidir. En önemli faydalarından bir tanesi de bağışıklığı güçlendirmesidir. Bu olumlu etkileri için besin olarak bebeklere yumurta sarısı, balık ve zeytinyağı verilmelidir. 

E vitaminin en önemli etkilerinden bir tanesi bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve hastalıklara karşı korumasıdır.  E vitamini göz sağlığı için de gereklidir.  Bebeklerin yiyebileceği besinlerden yeşil yapraklı sebzelerde (8. aydan sonra verilmeli); zeytinyağı, diğer sıvı yağlar ve yumurta bulunmaktadır.

K vitamini ise bebeklerde kemiklerin oluşumu için gereklidir. Bebeklerin ve çocukların enfeksiyonlara karşı direncini arttırmaktadır. Bebeklerin tüketebileceği besinler arasında yumurta sarısı, yeşil yapraklı sebzeler ve baklagillerde ( 8. Aydan sonra verilmeli ) bulunmaktadır.

D, E ve K vitaminleri bebeklerin büyümesi ve gelişmesi bakımından önem taşırlar ancak doğru hazırlanmaları çok önemlidir. Bu vitaminleri içeren yiyeceklerin çok uzun süre pişirilmemesi gerekmektedir. Hazırlarken en önemli püf noktası da zeytinyağının yiyeceğe en son olarak eklenmesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR