Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500ml Cam Şişe
Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500ml Cam Şişe

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500ml Cam Şişe

Fiyat : ₺260,00(KDV Dahil)

Taze zeytin meyvesi ve çimen aromasını damağınızda hissedeceğiniz Karadane Erken Hasat Sızma Zeytinyağı, özellikle salata ve her türlü soğuk mezelerinizde keyife kullanabileceğiniz bir doğa mucizesidir. 

Karadane Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı, Çanakkale Geyikli yöresi Üvecik köyündeki zeytin bahçemizden, Eylül - Ekim aylarında henüz tam olgunlaşmadan hasat edilen zeytinlerin bekletilmeden soğuk olarak sıkılması ile elde edilmektedir. Bu yöntem ile elde edilen zeytinyağının asit oranı minimum düzeydedir (oleik asit cinsinden 0,6 veya daha düşük) ve yüksek oranda polifenol maddesi içerir.

Zeytinlerin erken hasatı, düşük asiditeli zeytinyağı elde etme açısından avantaj sağlıyor. Düşük asiditeli özelliği olan erken hasat zeytinyağı, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra erken hasat zeytin, olgun zeytine oranla yüksek miktarda klorofil ve fenolik bileşikler içeriyor. Antioksidan özelliğe sahip bu bileşenler, yağın oksidasyona karşı daha kararlı olmasını sağlıyor. Bu özelliğiyle erken hasat zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirmeye yararken; raf ömrünün de uzun olmasını sağlıyor.

Kolesterolden yaşlanmaya kadar etkili

Zeytinyağının içeriğindeki fenolik bileşikler tümör oluşumunu engelliyor, güçlü bir antioksidan olan E vitamini hücre yenileyici özelliği sayesinde vücudu yaşlanmaya karşı koruyor. Son 20 yılda yapılan çalışmalar ise zeytinyağı tüketiminin obezite, metabolik sendrom, tip 2 diyabet ve hipertansiyon riskinde azalma ile ilişkili olduğunu gösteriyor. Kötü kolesterol seviyesini düşürerek iyi kolesterol seviyesini artıran erken hasat zeytinyağının, diyabette glukoz metabolizmasını regüle ettiği araştırmalarca ortaya konuyor. Zeytinyağının sağlıkla ilgili bu olumlu etkileri içeriğinde bulunan yüksek oranda oleik asitle ilişkili bulunuyor. Bu özelliklerin tamamı ise erken hasat zeytinyağında daha yoğun şekilde yer alıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR